نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی مدارس شهرستان به صورت الکترونیکی

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی مدارس شهرستان به صورت الکترونیکی به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ معاون پرورشی وفرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان بافق از برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی سال تحصیلی جاری در تاریخ 6 آبان ماه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به متفاوت بودن اجرای فعالیت‌های پرورشی در سال جاری نسبت به سنوات قبل اظهار کرد : بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی مدارس 9 صبح سه شنبه 6 آبان ماه همزمان با سراسر کشور ، در 64 آموزشگاه شهرستان از طریق شبکه شاد با اپلیکیشن طراحی شده توسط وزارت کشور برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان پایه سوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند ، افزود : تقریبا 11 هزار دانش آموز دختر و  پسر در شهرستان واجد شرایط رای دادن می باشند.

میرجعفری دانش آموزان پایه چهارم تا دوازدهم را مجاز در نامزدی این دوره از انتخابات دانست و بیان کرد: با توجه به جمعیت مدارس، تعداد اعضای شورا‌های دانش‌آموزی ۵ تا 9 نفر عضو اصلی و در هر شورا ۲ نفر عضو علی البدل می باشد .

وی ادامه داد : کاندید های این دوره از انتخابات فرصت تبلیغ در کانال " انتخابات شورای دانش آموزی " که توسط مدیران یا معاونین پرورشی هر آموزشگاه در شبکه آموزشی شاد ایجاد شده است را داشته اند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد : تشکیل شوراهای دانش آموزی فعالیتی مهم برای رشد اجتماعی و سیاسی دانش آموزان به عنوان یکی از ساحت های ۶ گانه تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در فرآیند تعلیم و تربیت دینی به آن توجه زیادی شده است.

لازم به ذکر است ؛ انتخابات شورای دانش آموزان در مدارس ازسال 1376 در کشور با هدف رشد سیاسی و اجتماعی دانش آموزان برگزار می گردد.

همچنین اعضاء شوراهای مدارس می‌توانند بعد از انتخابات سه مرحله ای در مجلس دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند.