نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای


برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

به گفته قائمی کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش ، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری که تحصیل، تهذیب و ورزش را از دانش آموزان و جوانان خواستار بوده اند و همچنین عملیاتی نمودن راهکارهای موجود در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ،المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در 20 آموزشگاه همزمان با سراسر کشور  و با هدف ارتقاء سطح آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی و ارتقاء سلامت جسمانی و روحی دانش آموزان برگزار می گردد.

در افتتاحیه این مراسم که به صورت نمادین در اموزشگاه 17 شهریور برگزار گردید،پس از قرائت قرآن و نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران،رنجبر مدیر آموزش و پرورش ضمن خوش آمد گویی به مهمانان این مراسم از زحمت های چند روزه همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر کرد.

در ادامه زنگ با به صدا در آمدن زنگ توسط مدیر آموزشگاه و روشن شدن مشعل ، این المپیاد به طور رسمی آغاز گردید.

رژه تیم های ورزشی ،اجرای حرکات ورزشی باستانی توسط مرشد کریمی و دانش آموز الیاس کریمی و برنامه های حلقه زنی و اسکیت توسط دانش آموزان آموزشگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در این المپیاد رشته های فوتسال،هندبال،تنیس روی میز ،بدمینتون،دو و میدانی و طناب زنی در سطح مدارس برگزار می گردد و در پایان تیم های منتخب در قالب المپیاد شهرستان به رقابت می پردازند.