نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش از شهرستان بافق

بازدید معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش از شهرستان بافق 

دیدار با امام جمعه  و فرماندارشهرستان بافق

 

در این دیدار معاون پشتیبانی اداره کل به همراه مدیر و معاونین مدیریت آموزش و پرورش بافق و تعدادی از کارشناسان حوزه پشتیبانی استان با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان از حمایت های معنوی و مساعدتهای حجه الاسلام و المسلمین حاج سید جواد سلیمانی تقدیر و تشکر نمودند .امام جمعه بافق نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین یکی از اولویت های خاص خود را توجه به حوزه تعلیم و تعلم دانستند.

دیدار با زاده رحمانی فرماندار و ریاست شورای آموزش و پرورش از دیگر برنامه های این سفر بود که در رابطه با مسائل و مشکلات حوزه ی آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر شد .

پس از آن فرماندار ، معاون پشتیبانی اداره کل و هیات همراه ضمن حضور در منزل مادر شهید محمد رضا برزگری بافقی ، از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل به عمل آوردند .

ملاقات با یکی از همکاران فرهنگی که دچار بیماری خاص بودند از دیگر برنامه ها بود در این دیدار برای همکار محترم فرهنگی آرزوی صحت و شفاعت کامل گردید و به جهت پشتکار ، همت و تلاش موثر ایشان در 32 سال خدمت به جامعه تعلیم و تربیت ، تجلیل به عمل آمد .

بازدید از تعدادی از مدارس شهرستان بافق از دیگر برنامه های معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل و هیات همراه بود . که ابتدا در برنامه المپیاد ورزشی و درون مدرسه ای یکی از دبیرستانهای دخترانه دوره اول شرکت نمودند .در این جلسه حاج علی دهقان در بیاناتی به دانش آموزان در رابطه با بحث سلامت جسم و سلامت روح و روان توصیه هایی ارائه نمودند .

پس از آن معاون پشتیبانی اداره کل ضمن حضور در هنرستانهای عصمتیه ، هدف و هنرستانهای فنی شبانه روزی شهید باهنر از واحد آموزشی ، کارگاههای مختلف این هنرستانها و مرکز شبانه روزی شهید باهنر بازدید کردند و در جریان فعالیتهای هنرجویان و هنر آموزان این هنرستان قرار گرفته  و نسبت به رفع مشکلات موجود در این آموزشگاهها قول مساعد دادند .

شرکت در جشن قرآنی و مراسم شب یلدا در یکی از مدارس ابتدایی یکی دیگر از برنامه های این سفر بود .

 

معاون اداره کل ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت شهرستان از آموزشگاه 12 کلاسی خیّری « مهدی یاوران » که توسط برادران مهندس ابوئی در حال ساخت می باشد بازدید به عمل آوردند .

ایشان همچنین از مرکز آموزشی و رفاهی فرهنگیان و آشپزخانه مرکزی مدارس شبانه روزی بافق بازدید کرد .

پس از اقامه نماز جماعت جلسه شورای اداری برگزار شد .

در این جلسه "رنجبر" مدیر آموزش و پرورش ضمن عرض خیر مقدم به معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل و هیات همراه در رابطه با فعالیت ها و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان از جمله مدارس دوشیفت ، کمبود فضای آموزشی ، کمبود تجهیزات مدارس بویژه هنرستانها توضیحاتی ارائه نمود و سپس معاونین اداره و تعدادی از کارشناسان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را بیان نمودند .

در ادامه حاج علی دهقان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل پس از شنیدن نکته نظرات، مسائل و پیشنهادات اعضاء شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان بافق به سوالات آنها پاسخ و از تلاش کارکنان مدیریت آموزش و پرورش تقدیر و تشکر کرد.  وی نکته نظرات و توصیه های خود را به حاضران ارائه نمود و درباره کمیته های  بهره وری ،مدرسه محوری ،تقسیم اعتبارات ، توجه به بهبود کیفیت ، تلفیق مدارس برخوردار و کمتر برخوردار ، تفویض اختیار ، توسعه مشارکت همگانی ،توسعه ی مهارتهای یادگیری و ...  نکاتی را بیان کرد .