نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید از مرکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری بینش بافق

بازدید از مرکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری بینش بافقبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق؛ "محمدرضا قاسم زاده بافقی " مدیر آموزش و پرورش شهرستان در معیت دهقان زاده راهبر آموزشی و رنجبربافقی کارشناس روابط عمومی از تنها مرکزآموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری شهرستان بازدید نمود.

قاسم زاده بافقی در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات پرسنل این مرکز اظهار داشت : شغل معلمی همیشه با عشق همراه بوده اما کار و فعالیت کادر این مرکزبا توجه به نوع فعالیت و خدمات از اهمیت خاصی برخوردار است .

وی در ادامه افزود : کار شما نجات یک  انسان است زیرا که وقتی توانایی خواندن و نوشتن در یک فرد شکل بگیرد ناخودآگاه می تواند اعتماد به نفس پیدا کند و به جای کناره گیری از جامعه در فعالیت های مثبت اجتماعی حضور پیدا کند.

در ادامه طاهره عسکری مدیر مرکز بینش به شرح گوشه ای از فعالیت های این مرکز پرداخت و تصریح کرد : بر خلاف تصور عامه اختلالات یادگیری در دانش آموزان، به معنی ناتوانی ذهنی آنان نیست بلکه این دسته از دانش آموزان گاهی از بهره هوشی بسیار بالایی برخوردار هستند که با مراجعه به این آموزشگاه، مشکلات آموزشی و یادگیری آنان شناسایی و بهبود می‌یابد.

وی افزود: بیشترین مراجعه از دانش آموزان دور اول مقطع ابتدایی است و برنامه درمانی مبتنی بر حل مشکل توجه و تمرکز نکردن، دقت و حافظه ، عدم هماهنگی حسی و حرکتی و ... طی ۱۰ تا 25 جلسه برای هر دانش آموز به صورت انفرادی انجام می‌گیرد .

مدیر مرکز آموزش اختلالات یادگیری بینش عنوان کرد: در اسل تحصیلی جاری بیش از 90 دانش آموز به این مرکز مراجعه کردند که از این تعداد حدود 20 نفر ترخیص و 70 نفر نیز در نوبت پذیرش هستند .

 

در حاشیه این بازدید مدیر آموزش و پرورش در جریان مسائل و مشکلات این مرکز قرار گرفت و قول مساعدت و پیگیری از طرف وی به مدیر مرکز داده شد .

گفتنی است ؛ مرکز آموزشی بینش چهارمین مرکز آموزشی در استان است که در سال 85 افتتاح شد و تاکنون بیش از 2000 دانش‌آموز پس از انجام مراحل ارزیابی پذیرفته شده اند.