نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاحیه آموزشگاه خیری " زنده یاد علی محمد خادمیان "

آیین افتتاحیه آموزشگاه خیری " زنده یاد علی محمد خادمیان "به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛  مراسم افتتاحیه آموزشگاه خیّری زنده یاد علی محمد خادمیان با حضور دانافرمدیرکل آموزش و پرورش ، عارفی مدیرکل توسعه و تجهیز نوسازی مدارس ، حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی  امام جمعه بافق، زاده رحمانی فرماندار، قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش و  جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد .

در ابتدار این مراسم قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و خیرمقدم به حضور مسئولین با اظهار خرسندی از رشد و توسعه فضای آموزشی در بافق گفت: آموزشگاه خیری خادمیان در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع احداث شده است. زیر بنای این طرح یک هزار و 50 متر و مابقی آن محوطه سازی و استاندارد سازی در قالب 2 قرارداد که 40 درصد آن توسط خیّر و 60 درصد از طریق اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس و فرمانداری تامین شده است.


امام جمعه بافق آموزش و پرورش را قلب جامعه دانست و گفت: هر چه در راه رشد و توسعه نهاد آموزشی هزینه شود، نتیجه بهتری بدست می آید .
"حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی" با اظهار خرسندی از مشارکت و نقش فعال خیران استان یزد در احداث مدارس بیان داشت: از حدود یک ربع قرن استان یزد در کشور با کسب رتبه های برتر می درخشد و امروز تلاش هایی که در فضای آموزش و پرورش صورت گرفته به نتیجه رسیده است. ایشان با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد علی محمد خادمیان، وی را فردی بسیجی با اخلاص معرفی کرد که با این عمل نام آن تا ابد ماندگار خواهد شد.
در ادامه فرماندار بافق با اظهار خرسندی از بهره برداری آموزشگاه خیری خادمیان از پیگیری تمام مسئولین که نقش موثری در ساخت و بهره برداری این فضای آموزشی داشتند، قدردانی کرد.
" محمد زاده رحمانی " با اشاره به اینکه افتتاح آموزشگاه خادمیان پرونده مدارس شیفت را در بافق بسته است،افزود: بافق هنوز از کمبود فضای آموزشی رنج می برد و شایسته نیست شهرستانی که در استان با وجود غنی بودن آن در بحث اقتصاد نقش قابل توجهی دارد با چنین مسئله ای مواجه باشد. وی ابراز امیدواری کرد با مشارکت و همکاری همه مسئولان سایر پروژه های مدارس خیّری شهرستان بافق نیز به بهره برداری برسد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم شعار سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش استان یزد را " مدرسه زندگی، نشاط و پویایی و عدالت آموزشی " بیان کرد .
" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه ساماندهی نیروی انسانی امسال دقیقا برمبنای عدالت آموزشی انجام شده است افزود : توجه به عدالت آموزشی در مدارس استان بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته فارغ از جنسیت، اقلیم و جغرافیا یک ضرورت است .
وی تصریح کرد : در مدارسی که شرایط لازم وجود داشته باشد برای دانش آموزان سه پایه تحصیلی دوره اول ابتدایی به جای مشق شب، تکالیف مهارت محور، مشارکتی و پژوهشی جایگزین می شود یعنی اینکه دانش آموزان تکالیف مربوط به تحصیل را باید در مدرسه انجام دهند و در منزل مشق زندگی کنند.