نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین نشست معاونین و مربیان پرورشی با مدیر آموزش و پرورش شهرستان در سال تحصیلی جاری

اولین نشست معاونین و مربیان پرورشی با مدیر آموزش و پرورش شهرستان در سال تحصیلی جاری


اولین جلسه مربیان و معاونین پرورشی شهرستان بافق با محوریت نقش و وظایف مربیان پرورشی در حوزه تعلیم و تربیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ اولین جلسه مربیان و معاونین پرورشی شهرستان بافق با حضور سیدجواد میرجعفری مدیر آموزش و پرورش،علیرضا حیدری معاونت پرورشی اداره و کارشناسان این حوزه در سالن کنفرانس این مدیریت برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ابتدا ضمن خوش آمدگویی ، داشتن شخصیت مثبت و تاثیر گذار را یکی از اصول موفقیت یک مربی خوب دانست و یادآورد: در کلام معصومین علیهما سلام تربیت اسلامی فراهم کردن زمینه های رشد و شکوفایی دائمیِ همه استعدادهای انسان در جهت کمالات الهی ـ انسانی است.

وی نقش مربیان پرورشی دراجرای سند تحول بنیادین را نقش کلیدی و اساسی عنوان کرد و ادامه داد: مربیان پرورشی به طور مستقیم و غیر مستقیم نقش راهبردی و کلیدی در تربیت و سلامت فکری ، روحی و روانی دانش آموزان دارند وهدف از تشکیل این نهاد مقدس تشویق و ترغیب دانش آموزان به سمت آرمان های الهی و قرآنی می باشد.

میرجعفری ضمن اشاره به خصوصیات و ویژگی های بارز یک مربی خوب، تصریح نمود : مربیان پرورشی باید شأن ، منزلت و جایگاه خویش را حفظ نمایند و مجهز به علوم و تکنولوژی جدید و بروز باشند . بر اساس سلایق و علایق و به خصوص نیازهای روز دانش آموزان برنامه ریزی های مدون ،هدفمند و نظام مند داشته باشند و مهارت های زندگی و همچنین الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی را به دانش آموزان آموزش دهند .

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان ،کسب رتبه های زیاد و عالی استان و کشور را نتیجه ی قدم و مسیر درست مربیان پرورشی در کنار خانواده ها دانست و افزود: مربیان پرورشی می بایست دارای برنامه سالانه باشند و به نماز در مدارس و نماز جمعه اهمیت دهند و برنامه ریزی مدون برای تقویت و ترویج فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی داشته باشند و همچنین دانش آموزان آسیب پذیر را شناسایی کنند و به مراکز مناسب جهت رفع مشکلات ارجاع دهند.

تاکید بر اجرای صبحگاه انتظار و صبحگاه رضوی مدارس در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ، برنامه ریزی بزرگداشت هفته بسیج دانش آموزی و فعالیت های اجرایی در روز دانش آموز و ضرورت اهمیت تقویم اجرایی ،نحوه ی ثبت نام اردوهای دانش آموزی ،برگزاری نماز جماعت در مدارس از جمله مباحث دیگری بود که توسط معاونت پرورشی فرهنگی و کارشناسان این حوزه مطرح گردید.