نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه شهرستان در دیدار با مربیان پرورشی و تربیتی شهرستان : تاثیر گذاری کلام و محبوبیت یک مربی را در گرو ارتباط با خدا

امام جمعه شهرستان در دیدار با مربیان پرورشی و تربیتی شهرستان : تاثیر گذاری کلام و محبوبیت یک مربی را در گرو ارتباط با خدا


به مناسبت هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی صورت گرفت : دیدار مربیان پرورشی و تربیتی مدارس با امام جمعه شهرستان و غبار روبی و عطر افشانی قبور شهدا

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ به مناسبت هفته امور و تربیت و تربیت اسلامی محمدرضا قاسم زاده بافقی" مدیر آموزش و پرورش شهرستان به اتفاق میرجعفری معاون پرورشی و فرهنگی ، کارشناس روابط عمومی  و کارشناس حراست آموزش و پرورش ، مربیان همراه و پرورشی مدارس شهرستان با " حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر " امام جمعه شهرستان دیدار نمودند .

محمدرضا قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ابتدا با اشاره به سخنی از شهید مطهری مبنی بر انجام مسئولیت افزود : دامنه هر حرف و حرکت ما به عنوان مربیان جامعه تا بی نهایت ادامه دارد پس باید دقت کنیم که رفتارهای ماانسانی را در مسیر دین و هدایت قرار میدهد یا از این مسیر منحرف می کند .

امام جمعه شهرستان نیز ضمن خیر مقدم و تبریک به مربیان پرورشی ، ماه مبارک رجب را ماه زمینه سازی بندگی وعبودیت دانست و افزود : همانطور که برای استقبال از نوروز و سال جدید عانه تکانی انجام میدهیم باید برای استقبال از ماه مهمانی خدا نیز آودگی های دل را در ماه های مبارک رجب و شعبان از بین ببریم تا بتوانیم حظ معنوی این ماه پربرکت را درک کنیم .

وی تاثیر گذاری کلام و محبوبیت  یک مربی را در گرو ارتباط با خدا دانست و تصریح نمود : انسان بدون اخلاص و ارتبا ط با خدا نمی تواند بین مردم عزیز و محترم باشد و در نتیجه  تاثیر گذاری کلام وی در دل ها از بین خواهد رفت .

سعادت فر طبق آیاتی از قرآن بندگی ، فرزندان ، عهد و پیمان را جزء امانت ها ی خداوند عنوان و خاطر نشان کرد : جامعه نیز یکی از  مهم ترین امانت هایی است که خداوند نگه داری و حفظ آن را به مربیان تربیت سپرده است .

وی دغدغه مندی تربیت را یکی از ویژگی های مهم پیامبر اسلام دانست و اظهار داشت : پیامبر بزرگ اسلام مانند یک طبیب حاذق با هر انسان با توجه به مقتضای خودش سخن می گفت و ما نیز باید این موضوع را درامر تربیت الگوی خود قرار دهیم .

نماینده ولی فقیه در شهرستان  در پایان یکی از وظایف مهم آموزش وپرورش را تربیت سربازان امام زمان عج خواند و افزود :ایجاد کارگروه ارتقاءکتابخوانی و طرح سیاست های تشویقی جهت ارتقاء مظام تعلیم وتربیت شهرستان از جمله چشم اندازهایی است که باید در سند آموزش و پرورش شهرستان دیده شود.

در این دیدار میرجعفری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان نیزگزارشاتی از فعالیت ها ی پرورشی و فرهنگی سال تحصیلی جاری ارائه داد .

گفتنی است ؛ تقدیر و تجلیل از مربیان همراه و پرورشی شهرستان ، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای حسینیه میانگاه شهرستان نیز از جمله برنامه هایی بود که در حاشیه این دیدار انجام گرفت.