نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح " پژوهشکده نانو " پژوهشسرای دانش آموزی مفیدی شهرستان بافق

افتتاح " پژوهشکده نانو " پژوهشسرای دانش آموزی مفیدی شهرستان بافقبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ با حضور معاون دانشگاه فنی حرفه ای کشور ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش ، اعضای شورای اسلامی شهرو رئیس دانشگاه پیام نور بافق " پژوهشکده نانو " پژوهشسرای دانش آموزی مفیدی افتتاح شد.

رنجبر مدیر آموزش و پرورش در این مراسم بیان داشت : پژوهشکده نانو پژوهشسرای دانش آموزی مفیدی جزء 10 پژوهشکده مجهز به فناوری نانو در سراسر کشور می باشد که امروز در بافق افتتاح گردیده است .
رنجبر مدیر پژوهشسرای دانش آموزی مفیدی گفت : با پیگیری مجدانه مهندس زاده رحمانی فرماندار بافق ، رنجبر مدیر آموزش و پرورش و مساعدت خیرین هزینه تأمین این پژوهشکده با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال تأمین گردید .

زاده رحمانی فرماندار بافق نیز از احداث ساختمانی مجزا برای پژوهشسرا خبر داد و گفت : در صدد توسعه آزمایشگاه نانو هستیم و بدین منظور احداث ساختمانی مجزا برای پژوهشسرای دانش آموزی در دست اقدام است .

نادری زاده هدف از ایجاد این پژوهشکده را آماده کردن دانش آموزان برای شرکت در مسابقات خوارزمی و المپیاد نانو عنوان کرد و افزود : در این پژوهشسرا ۶ دستگاه برای استفاده دانش آموزان ، دانشجویان و پژوهشگران وجود دارد.

نانو فناوری است که با استفاده از کوچک کردن ذرات در ابعاد مختلف به خواص شگفت انگیزی در صنعت دست می یابیم.