نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح اولین سالن ساختار قامتی ویژه دانش آموزان

افتتاح اولین سالن ساختار قامتی ویژه دانش آموزان


اولین سالن ساختار قامتی ویژه دانش آموزان شهرستان بافق با هدف شناسایی آسیب‌های ساختارقامتی و اسکلتی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ اولین سالن ساختار قامتی ویژه دانش آموزان شهرستان بافق با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل استان یزد افتتاح شد .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل استان یزد با اشاره به اهمیت توجه به ساختار قامتی بویژه در دانش آموزان دوره ابتدایی افزود : ساختار قامتی خوب می‌تواند سطح انرژی ما را افزایش دهد و برخی دردها را کاهش دهد، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می شود.

وی توجه به سلامت جسم را یکی از اهداف سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش کشور عنوان و تصریح کرد : هدف از تمرین دانش آموزان در این سالن ها بررسی وضعیت ساختار قامتی و کنترل ناهنجاری‌های وضعیت بدنی دانش‌آموزان مدارس می باشد.

خلیلی درپایان ضمن تشکر از مسئولین آموزش و پرورش جهت راه اندازی این سالن اظهار داشت : فعالیت های این سالن با حضور دانش آموزان معنا پیدا می کند پس امیدوار هستیم هر چه سریع تر اقدامات لازم جهت حضور این عزیزان صورت پذیرد.

لازم به ذکر است : این پروژه با اعتباری نزدیک به 700 میلیون ریال و در یکی از سالن های مجتمع ورزشی آزادگان (کلوپ ورزشی) به بهره برداری رسیده است . این سالن مجهز به ادوات مربوط به ساختار قامتی از جمله دستگاه آنالیز ساختار قامتی بدن ، اسکنر سه بعدی کف پا و دستگاه اندازه گیری قدرت دست و انگشتان و .... می باشد .