نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح اتاق تربیت بدنی در آموزشگاه دخترانه هفتم تیر و دبستان پسرانه 15 خرداد

افتتاح اتاق تربیت بدنی در آموزشگاه دخترانه هفتم تیر و دبستان پسرانه 15 خردادبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ اتاق تربیت بدنی در دو دبستان 15 خرداد و هفتم تیر و همچنین سالن ساختار قامتی با حضور خلیلی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به بهره برداری رسید .

معاون تربیت بدنی و سلامت استان با اشاره به تلاش های صورت گرفته مسئولین آموزش و پرورش در جهت ساخت بهینه اماکن ورزشی خاطر نشان کرد : امروز نیاز به شادی و نشاط بیش از گذشته در مدارس کشور مشهود گشته است که این مهم ضرورت ایجاد چنین طرح هایی را می افزاید .

وی تاکید کرد : در راه اندازی سالن های ورزشی رعایت نکات ایمنی باید در اولویت راه اندازی قرار بگیرد که این خود به منزله پیشگیری از حوادث ناخواسته است که بعضاً می تواند عواقب نامطلوبی داشته باشد .

خلیلی دانش آموزان را مایه نشاط مدارس دانست و تصریح کرد : کلاس های درس تربیت بدنی با هدف چابکی و شادابی دانش آموزان ، تقویت مهارت های بنیادی راه اندازی می شود پس انتظار می رود دانش آموزان به خوبی و به طور کامل  از این فضا استفاده نمایند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق تصریح کرد: مجموعه بازی ها و حرکاتی که در سالن های بازی و ورزش در نظر گرفته شده ، می تواند به خوبی فکر، خلاقیت و تمرکز دانش‌آموزان را تقویت کند و آنها را به تحرک و کار گروهی تشویق نماید، و این هدفی است که باید در آموزش ابتدایی به دنبال آن بود.

قاسم زاده اعتبار ساخت این سالن های ورزشی را 3 میلیارد ریال عنوان و ظهار داشت : ساخت این طرح های ورزشی با مشارکت شرکت سنگ آهن مرکزی ، خیرین و اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان صورت کرفته است.

وی ازمدیر دو آموزشگاه هفتم تیر و 15 خرداد بابت پیگیری در اجرای این طرح تشکر و افزود : در راستای تحقق عدالت آموزشی هر آموزشگاهی که دارای سالن و فضای مناسب اتاق تربیت بدنی باشد ، این طرح اجرا خواهد شد.