نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود دبستان

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود دبستانبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بافق ،مدیر آموزش و پرورش  شهرستان بافق به اتفاق کارشناس آموزش ابتدایی از پایگاه سنجش سلامت بازدید و در جریان مراحل سنجش  و کیفیت انجام کار قرار گرفت.

محمدرضا قاسم زاده بافقی مدیر آموزش و پرورش شهرستا ن بافق  با بیان اینکه امسال پایگاه سنجش در دبستان شاهد نور دایر شده است، ادامه داد:  هزینه ی بخش سلامت نوآموزان آماده ورود به دبستان 40 هزار تومان بوده که از طریق دستگاه کارت خوان پایگاه سنجش قابل پرداخت می باشد.

وی با تاکید بر نقش مهم سنجش سلامت قبل از ورود به دبستان اظهار داشت: هدف اصلی طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه ، تشخیص جایگاه دقیق آموزش کودکان جهت استفاده از خدمات آموزشی و پیشگیری از بروز  و یا تشدید بیماری ها است.

قاسم زاده بافقی با اشاره به احتمال بازگشایی مدارس از 15 شهریور ماه عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی پایگاه سنجش استان جهت حفظ سلامت افراد به علت شیوع بیماری کرونا روزانه 20 نوآموز مورد ارزیابی قرار می گرفتند ، که با هماهنگی انجام شده درروزهای آتی شیفت بعد از ظهر نیز برای این کار در نظر گرفته خواهد شد.

گفتنی است طرح سنجش شامل ارزیابی بینایی ، شنوایی و آزماینده تحصیلی می باشد که هر ساله قبل از شروع سال تحصیلی در مورد نوآموزان بدو ورود به دبستان اجرا می شود.