نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغاز به کار فعالیت های یاریگران زندگی

آغاز به کار فعالیت های یاریگران زندگیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ کانون یاریگران فعالیت های خود را با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی دردانش آموزان مدارس در شهرستان بافق آغازکرده است.

ریحانه کارگران کارشناس آسیب های اجتماعی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق با تاکید بر حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی جامعه دانش آموزی کشور تصریح کرد : به دلیل افزایش عوامل مخاطره آمیز در میان کودکان و نوجوانان در زمینه مصرف مواد ، عدم مشارکت موثر خانواده ها، کمبود منابع و پایین بودن سرانه هر دانش آموز از منابع مربوط به پیشگیری از اعتیاد و پایین بودن نرخ پوشش برنامه ها و فعالیت ها، نرخ شیوع مصرف مواد در جامعه دانش آموزی کشور افزایش یافته است.

وی افزود : این مهم گویای ضرورت بسیج حداکثری امکانات و ظرفیت های موجود و مداخله هرچه سریعتر دستگاه های اجرایی مسئول در عرصه پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها برای صیانت و حفاظت از سرمایه های ملی و انسانی کشور در مقابل تهدید مواد مخدر و اعتیاد است.

کارگران 21 مدرسه را در شهرستان بافق مجری کانون یاریگران زندگی دانست و اظهار داشت : كانون ياريگران زندگي مي تواند براي اين منظور، از ظرفيت كليه تشكل ها و هميـاري هـاي مـدارس استفاده نموده و نهضتي فرهنگي- پیشگیری براي ارتقاء سلامت رواني اجتماعي و مبارزه با اعتياد و آسيب ها ي اجتماعي ، راه اندازي نمايد .

لازم به ذکر است : در این کانون ها از ظرفیت دانش آموزان ، اولیا و مربیان مدرسه برای شناسایی آسیب هایی که دانش آموزان را درگیر کرده و ارائه راه حل ، بحث و گفتگو در مورد راه حل های پیشنهادی و حتی اجرای آن ها استفاده می شود . همچنین جهت برگزاری کارگاه های آموزشی دانش آموزان، اولیا و مربیان، چند تن از مشاوران منتخب در دوره های توانمندسازی استانی شرکت نموده اند.