نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آخرین روند ورود شرکت‌های صندوق ذخیره به بورس/نحوه واگذاری سهام به فرهنگیان

آخرین روند ورود شرکت‌های صندوق ذخیره به بورس/نحوه واگذاری سهام به فرهنگیان


مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره آخرین روند ورود شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به بازار بورس توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره آخرین روند ورود شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به بازار بورس توضیح داد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه اخیرا پذیرش اولیه پتروفرهنگ در فرابورس صورت گرفته است، افزود: پس از آن شرکت ساختمانی معلم برای ورود به بازار بورس آماده می‌شود و در سال آینده سه هلدینگ اصلی موسسه یعنی پتروفرهنگ، ساختمانی معلم و شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان در گروه مالی را وارد بورس خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد دارایی‌های صندوق ذخیره در این سه هلدینگ قرار دارد، گفت: هلدینگ خدماتی با اینکه کارش مهم است اما دارایی چندانی ندارد و بورسی کردن آن طول می‌کشد. اما وقتی ۹۹ درصد دارایی‌های موسسه به بورس برود می‌توانیم بگوییم کل صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس است .

نیکدل تاکید کرد که وزیر آموزش و پرورش هم به طور جدی دنبال اجرایی شدن این طرح است. معلم بازنشسته می‌تواند به سه طریق از یونیت‌هایش استفاده کند، یکی اینکه می‌تواند آن را بفروشد و پولش را بگیرد یا آن را نگه دارد و یا یونیتش را در اختیار بیمه معلم قرار دهد و از محل سرمایه‌اش حقوق مکمل بگیرد که احتمالا این روش بیشتر مورد استقبال معلم‌ها قرار بگیرد زیرا حقوق مکمل بازنشستگی دریافت خواهند کرد.

وی یادآور شد: به عبارت دیگر کل دارایی صندوق را به نسبت امتیاز معلم‌ها تقسیم می‌کنیم و هر معلم هر زمانی به صندوق آمده و پرداختی داشته است سهامی دریافت می‌کند. در حالی که سود حسابداری ارزش دفتری است و ارزش واقعی نیست.