نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح شهید "محمودوند" ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل در بافق

اجرای طرح شهید "محمودوند" ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل در بافق


طرح "شهید محمودوند" با هدف تحقق عدالت آموزشی و با محوریت شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان بافق در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بافق ؛جلسه هماهنگی و گزارش اجرای طرح شهید "محمود وند" با حضور "میرجعفری" مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،"قاسمی"معاون آموزشی و کارشناسان این حوزه ،کارشناس روابط عمومی و کارشناس فناوری این مدیریت در محل دفتر معاون آموزشی برگزار گردید.
"قاسمی"مسئول هماهنگی و اجرایی فرایندها ،وظایف ومصوبات طرح "شهید محمودوند "شهرستان درابتدا ضمن اشاره به آمار  دانش آموزان بازمانده از تحصیل افزود: ستاد شناسایی و پیگیری  دانش آموزان بازمانده از تحصیل هر سال توسط آموزش پرورش انجام می شود اما در سال تحصیلی جاری این امر با عنوان شهید "محمودوند"، شهید شاخص تفحص در حال اجرا می باشد.
وی این طرح را گامی مهم و مثبت درراستای تحقق شعار عدالت آموزشی عنوان و اظهار داشت :  در این طرح فرماندار به عنوان مسئول قرارگاه ،مدیر آموزش و پرورش به عنوان دبیر قرارگاه،معاون آموزشی به عنوان مسئول "هماهنگی و اجرایی فرایندها ،وظایف و مصوبات "قرارگاه و رابطین در مدارس شامل نیروی رسمی آموزش پرورش اعم از مدیرمعلم و راهبران آموزشی و همکاران ما در اداره می باشند که در تحقق اهداف این طرح ما را یاری می کنند.     
معاون آموزشی با تاکید بر اینکه تلاش داریم آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل که در سایت وزارت خانه به ثبت رسیده است به حداقل برسانیم خاطرنشان کرد : در زمینه شناسایی دانش آموزان  بازمانده از تحصیل با پیگیری وضعیت میدانی دانش آموزانی که به رابطین این طرح در مدارس اختصاص پیدا کرده است و ثبت و بارگذاری مدارک ومستندات مربوطه ، کار صورت می گیرد.     
قاسمی تصریح کرد:  کمیته امداد، مراکز بهداشت ،اداره امور مهاجرین و ثبت احوال می توانند درسرعت بخشیدن و تسهیل در شناسایی و نگهداشت این دانش اموزان به آموزش پرورش کمک کنند.
وی در پایان یاد آورشد: از شهروندان نیز درخواست داریم در امر اطلاع رسانی و معرفی دانش آموزان بین 6 تا 15 سال که به هر علتی از آموزش در مدارس دور شده اند ،آموزش و پرورش را یاری نمایند تا شاهد آسیب های کمتری در این حوزه باشیم.
شایان ذکر است ؛طرح شهید "محمودوند" ویژه دانش آموزان بازمانده از تحصیل درراستای تحقق عدالت آموزشی در سراسر کشور در حال برگزاری است.در این طرح سامانه ای ایجاد شده است که در آن ،اطلاعات این دانش آموزان به صورت میدانی شناسایی و در سامانه ثبت می گردد.