نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح بررسی وضعیت ساختار قامت و اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی با ورزش

اجرای طرح بررسی وضعیت ساختار قامت و اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی با ورزشبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ، اجرای طرح غربالگری ناهنجاری های اسکلتی-عضلانی بیش از صد نفر از دختران ۹ تا ۱۲ سال دبستان شهید صدر روستای مبارکه با حضور  رنجبر مدیر آموزش و پرورش  پورامینی بخشدار، نارگانی رئیس اداره ورزش و جوانان ، دکتر میرزایی رئیس هیات پزشکی  ورزشی ، هادی شیرازی کارشناس تربیت بدنی اموزش و پرورش و دیگر مسئولین آغاز شد.

این طرح با همکاری آموزش و پرورش،اداره ورزش و جوانان و هیئت پزشکی ورزشی انجام  و در سطح مدارس روستایی صورت می پذیرد .در این طرح ناهنجاریهای ساختار قامتی دانش آموزان از جمله لوردوز کمر(پشت گرد) کیفوز پشتی           ( پشت گرد ) کف پای صاف، پای پرانتزی ، پای ضربدری،غربال گری ، نرمش ها و ورزش های اصلاحی بررسی و جهت رفع این ناهنجاری ها به اولیاء آنها اطلاع داده می شود.

در ابتدای این طرح رنجبر مدیر آموزش و پرورش فرارسیدن ماه ربیع الاول  را تبریک گفت .

دکتر میرزایی رئیس هیئت پزشکی ورزشی شهرستان گفت: اغلب افراد جامعه دچار مشکلات ساختار قامتی هستند و لذا به منطور بهره مندی دانش آموزان از سطح سلامتی مطلوب تر و آگاهی آنان از فواید فعالیت های بدنی در این مسیر و همچنین استفاده بهینه از کارکردهای حرکات اصلاحی از طریق فعالیت های ورزشی این طرح اجرایی می شود .

وی با تاکید بر اهمیت این موضوع و توجه اولیا در صورت مواجه بودن فرزندان با چنین ناهنجاری ها افزود: والدین عزیز باید توجه کنند اگر فرزندشان با چنین ناهنجاری هایی مواجه بودند نسبت به رفع آن سریعاً اقدام نمایند،چرا که اگر به موقع شناسایی و درمان نشود عواقب جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

همچنین پور امینی بخشدار شهرستان بافق ضمن تشکر از مسئولان در اجرای چنین طرح هایی که در سطح ورزش کشور گفت: بی شک ورزش و فعالیت های بدنی در همه ابعاد مختلف زندگی آحاد مردم می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد و یکی از بخش های مهم علوم ورزشی ، حرکات اصطاحی است که هدف آن شناسایی ، پیگیری و رفع برخی از ناهنجاری های جسمانی توسط تمرینات ورزش است.

وی با تاکید بر این که اجرای این گونه طرح ها باید زودتر اتفاق می افتاد،افزود: اجرای این طرح از اهمیت ویژه در سطح سلامت دانش آموزان برخوردار است اهتمام ویژه والدین دانش آموزان رو می طلبد.