ویدئو کنفرانس تبادل اطلاعات در خصوص طرح و برنامه های حوزه کیفیت بخشی آموزش متوسطه برگزار شد

در راستای تبادل اطلاعات در خصوص طرح و برنامه های حوزه کیفیت بخشی برنامه های امتحانات نهایی و پیگیری مسائل آموزشی دانش آموزان پایه دوازدهم در اولین روز کاری در سال1399 ویدئو کنفرانس معاونین آموزش و پرورش استان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد، این ویدئو کنفرانس با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، حوزه معاونت متوسطه و پرورشی استان با رؤسای شهرستانها و مناطق، معاونین آموزشی، کارشناس سنجش، مسؤل آموزش متوسطه دوم، گروههای آموزشی و کارشناس مشاوره برگزار شد .
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزدگفت:در شرایط کنونی خدمت رسانی به جامعه هدف وزارت آموزش و پرورش یعنی دانش آموزان عزیز باید در اولویت دستور کار مناطق قرار گیرد.
"عباسعلی دانافر" به اهمیت برنامه ریزی در حوزه کیفیت بخشی  جهت پیگیری و آموزش دانش آموزان پایه دوازدهم  تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی صحیح و جدی در راستای تامین شرایط مناسب آموزشی و مشاوره ای این عزیزان شد.
وی در ادامه با عنایت به جایگاه رفیع استان یزد و کسب رتبه های برتر در حوزه های مختلف  آموزشی و پرورشی با تاکید به روسا و معاونین آموزشی  شهرستانها و مناطق مبنی بر پیگیری دقیق وضعیت تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم در فرصت باقیمانده تا برگزاری امتحانات پایانی و همچنین کنکور سراسری، حد اکثر تلاش و همت خود را در زمینه پشتیبانی و جهت دهی صحیح آموزشی و مشاوره ای به این عزیزان  و اولیا معزز در شرایط ویژه کنونی به عمل آورند و ضمن ایجاد ارتباط موثر و مفید با دانش آموزان در فضایی آرام و مناسب و فارغ از هر گونه دغدغه سیر مطالعاتی  را به نحو شایسته طی نمایند .
 مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه با ذکر این نکته که پشتیبانی دانش آموزان در شرایط کنونی مستلزم برنامه ریزی هدفمند بر بستر آموزشهای مجازی تا زمان شروع مجدد کلاسها  می باشد توجه روسا و معاونین به بستر سازی مناسب جهت آموزش هنرجویان هنرستان های  فنی و حر فه ای و کاردانش را از اهداف مهم این حوزه آموزش برشمرد.
 
 
 
 
معاون آموزش متوسطه اداره کل در این جلسه ضمن تبریک سال نو و تشکر از همت و تلاش فرهنگیان استان در امر آموزش دانش آموزان حوزه متوسطه بویژه دانش آموزان پایه دوازدهم  و پیگیری اموز آموزش مجازی هنرجویان هنرستانها  از مجموعه زحمات مدیران ،دبیران ، هنر آموزان و کادر اجرایی مدارس متوسطه نظری و فنی و مهارتی قدر دانی نمود.
 
"سید علی کارآموز" در ادامه ضمن اعلام طرح و برنامه های حوزه کیفیت بخشی آموزشی جهت دانش آموزان پایه دوازدهم تا پایان سال تحصیلی جاری به ارائه گزارش عملکرد در حوزه های امتحانات نهایی و کنکور سراسری و تحلیل وضعیت شهرستانها و مناطق استان به نقش و جایگاه معاونین آموزشی در راستای سازماندهی مدیران – دبیران، هنرآموزان  و دانش آموزان در فضا سازی مناسب ، با برنامه ریزی دقیق روسا و معاونین مناطق چهاردگانه استان در شرایط کنونی جامعه اشاره کرد .
 
همچنین در ادامه این ویدئو کنفرانس "حسین ملانوری " معاون پرورشی فرهنگی اداره کل با بیان نقش حوزه مشاوره در فرآیند بهتر انگیزشی دانش آموزان پایه دوازدهم  و توجیه مشاوران در منطقه جهت ایجاد شرایط مناسب در این بخش توضیحاتی را ارائه نمود .
 
در ادامه نیز هر کدام از مناطق با ارائه برنامه ها و طرح های خود در بحث کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی ومشاوره ای مطالبی را مطرح کردند .
 
اعلام گزارش دقیق و کارشناسی از وضعیت امتحانات نهایی و همچنین طرح و برنامه های استان و شهرستانها و مناطق در حوزه کیفیت بخشی دربرگزاری امتحانات نهایی و آمادگی دانش آموزان پایه دوازدهم در کنکور سراسری، بررسی دقیق و گزارش شهرستان، منطقه و ناحیه در خصوص تعیین جایگاه خود در حوزه امتحانات نهایی در شاخه های تحصیلی(( ریاضی - تجربی- انسانی و فنی و حرفه و کاردانش)) در سطح استان و ارائه طرح و برنامه های رؤسای ادارات آموزش و پرورش در خصوص برنامه های شهرستان در حوزه برنامه ریزی جهت هماهنگی و توجیه والدین دانش آموزان ، مدیران مدارس و مشاوران در راستای کیفیت بخشی آموزشی دانش آموزان از محورهای مورد بحث دراین جلسه بود .
آدرس کوتاه :