وزیرآموزش و پرورش:

بین بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان تفکیک قائل شویم

 
وزیرآموزش و پرورش گفت: موضوعاتی که در رابطه با صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح شد با بانک سرمایه متفاوت است و باید بین این دو تفکیک قائل شویم.
 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل ازایرنا، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی پس از جلسه هیات دولت درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از 10 هزار میلیارد تومان است، به خبرنگاران گفت: تا زمانی که گزارش گروه تحقیق و تفحص کامل نشود، نمی توان عدد و رقمی اعلام کرد.

وی ادامه داد: طی جلسه ای که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و گروه تحقیق و تفحص انجام شد، مقرر شد قبل از کامل شدن گزارش، اعداد و رقمی اعلام نشود و این خلاف قانون است.

وزیرآموزش و پرورش اظهاركرد: در حال حاضر هیچ عددی را تایید نمی کنم و منتظر نظر وگزارش نهایی گروه تحقیق و تفحص هستیم. بر اساس اطلاعاتی که داریم چنین اعدادی درست نیست و مشخص نیست بر اساس چه اطلاعاتی این اعداد مطرح می شود.

صندوق ذخیره فرهنگیان در حال فعالیت است/فرهنگیان نگران نباشند

دانش آشتیانی با بیان اینکه هرجا موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح می شود با بانک سرمایه فرق دارد، گفت: در بانک سرمایه وام هایی خارج از ضوابط پرداخت شده است که باید صاحبان آن، وام ها را بازگردانند واین مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان نیست .

وی افزود: این موضوعی است که در دیگر بانک ها نیز وجود داشته است. مساله صندوق ذخیره فرهنگیان را به گونه ای دیگر مطرح می کنند که موجب آسیب رساندن به فرهنگیان است .

وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: فرهنگیان نگران مسایل بوجودآمده نباشند و از حق و حقوق آنان دفاع خواهیم کرد.هرگاه یکی از فرهنگیان بخواهد سهام خود را از صندوق دریافت کند ظرف یک هفته پرداخت خواهد شد.

دانش آشتیانی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان در حال فعالیت است و سال گذشته با وجود همه مشکلات بابت مطالبات فرهنگیان بازنشسته 20 میلیارد تومان پرداخت کرد.

آدرس کوتاه: