تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در اداره کل آموزش و پرورش استان

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست برضرورت تشکیل این ستاد متناظردر نواحی ،مناطق و شهرستانها و همچنین تشکیل کمیته ی مدرسه ای تاکید کرد و گفت : ضروری است در یک کار تیمی و هم سویی با مجموعه بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان مباحث و اقدامات مربوط به پیشگیری و کنترل کرونا ویروس صورت گیرد .
" عباسعلی دانافر " افزود : باید دوره های آموزشی و توانمند سازی با هدف انتقال مفاهیم اصول بهداشت فردی و توصیه های پیشگیرانه بهداشتی در قالب محتواهای آموزشی دیداری وشنیداری برای دانش آموزان و کارکنان در استان برگزار شود .
وی اذعان داشت:دراین فرآیند آموزشی باید بهداشت فردی و  نحوه شستن دست، استفاده از دستمال و ماسک در مواقع عطسه و سرفه کردن و قرار نگرفتن در کنار فرد بیمار به عنوان مهمترین عامل پیشگیری کننده از سرایت این ویروس به دانش آموزان آموزش داده شود.
دانافر گفت : استفاده از صابون مایع در مدارس و نظارت بر شستن دست ها در هنگام استفاده از سرویس بهداشتی ، استفاده از سطل زباله دردار مجهز به کیسه زباله و استفاده از مایع ضد عفونی کننده برای ضدعفونی کردن تجهیزات و فضاها و وسایل عمومی به ویژه سرویس های بهداشتی ابتدای صبح و بعد از هر زنگ تفریح  باید مورد تاکید قرار گیرد .
مدیرکل  آموزش و پرورش استان یزد همچنین بر عدم حضور دانش آموزان و معلمان در زمان بیماری  در مدارس و مراکز آموزشی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران و معلمان باید هر روز وضعیت دانش آموزان را به لحاظ سلامتی کنترل کنند.
وی لغو اردوهای درون و برون استانی، همایش ها، مسابقات ، استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی و انجمن اولیا و مربیان، کنترل و محدود کردن بوفه های مدارس، نظارت مستمر برسیستم گرمایشی آب در مدارس را از  دیگر تصمیم های اتخاذ شده دراین  ستاد عنوان کرد.
دانافرهمچنین بر استفاده از ظرفیت برنامه ویژه مدرسه (بوم) و سایر دروس مرتبط در راستای پیشگیری و کنترل کرونا اشاره کرد و آموزش مستخدمین ، سرایداران، رانندگان سرویس های ایاب و ذهاب مدارس در راستای رعایت امور بهداشتی ضروری دانست .
آدرس کوتاه :