برگزاری ستاد استانی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ )

برگزاری ستاد استانی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ )


ستاد استانی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ ) با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم ویژه دانش آموزان استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛مدیر کل آموزش و پرورش استان سلامت را رفاه کامل جسمی ،روانی و اجتماعی دانست و گفت:رفتارهای پرخطر سلامت را به خطر می اندازد.
دانافر   7 رفتار پرخطر را دخانیات،اعتیاد،خشونت،رفتارهای سوء جنسی،سوءتغذیه،کم تحرکی بدنی و رفتارهای پرخطر مرتبط با تکنولوژی های نوظهور نام برد و  تاکید کرد: یکی از مهمترین رفتارهای پرخطر کم تحرکی بدنی و پس از آن سوء تغذیه است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین امسال 25 بسته تحولی تدارک دیده شده است که باید بسته تحولی کنترل وزن و چاقی را جدی بگیریم.
وی به اهمیت درس تربیت بدنی اشاره کرد و خواستار تغییر نگرش و رویکرد خانواده ها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و جبران کم تحرکی بدنی و همچنین ایجاد روحیه شادی و نشاط و پویایی در بین دانش آموزان شد.
معاونت تر بیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش هم در این جلسه گفت: تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش‌آموزان از مطالبات سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش است به‌نحوی‌که در بیانیه ارزش‌های این سند بر سلامت جسمانی و نشاط دانش‌آموزان تأکید شده است. 
وی به اجرای طرح غربالگری اولیه قد و وزن دانش آموزان از 26 مهر 99 هم زمان با هفته تربیت بدنی اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان آبان غربالگری دانش آموزان  در سامانه سناد ثبت می گردد در این طرح 100 درصد دانش آموزان و والدین با موضوع تغییر الگوی تغذیه و سبک زندگی سالم در سال تحصیلی جدید آشنا خواهند شد.
خلیلی گفت: پس انجام تمرینات ورزشی و توصیه های تغدیه ای، غربالگری مرحله دوم در اسفند ماه آغاز می گردد و در  پایان اردیبهشت اختتامیه طرح برگزار خواهد شد.
وی در پایان خواستار همکاری و همراهی همه عوامل مدرسه در راستای  پرورش دانش‌آموزانی مؤمن، سالم، دانا، توانا، خودباور، بانشاط، امیدوار و شجاع با اجرای پروژه «کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم» شد .
 
 
آدرس کوتاه :