برگزاری جلسه کارگروه توسعه مدیریت و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد

جلسه کارگروه توسعه مدیریت و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور اعضا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"عباسعلی دانافر" مدیر کل آموزش و پرورش استان با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در حوزه ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی 400-99 13 گفت: امسال با انسجام، همت، و وقت گذاری دلسوزانه همه همکاران در اداره کل و مناطق آموزشی ۱۴ گانه استان ،در حوزه ساماندهی نیروی انسانی ، نیاز سنجی دوره های مختلف تحصیلی  و تامین نیرو، اقدامات خوبی  صورت گرفت و  در بهترین وضعیت نسبت به سال های قبل قرار داریم.
وی افزود: لازمه شروع سال تحصیلی مطلوب، توجه به سرمایه انسانی مدارس است و به این منظور برنامه ریزی توسعه سنواتی، محاسبه مولفه‌های موثر بر نیروی انسانی شامل: خروجی و ورودی نیروی انسانی ، نسبت دانش آموز به معلم، نسبت نیروی پشتیبانی به کل نیروی انسانی توسط کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش و مناطق آموزشی محاسبه و نیروی انسانی مورد نیاز برای سال تحصیلی آینده مشخص شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:افزایش ضریب اشتغال همکاران رسمی پیمانی به شیوه حق التدریس، استفاده از بهره خدمتی نیروهای حق التدریس آزاد شاغل در سال تحصیلی قبل و استفاده از ظرفیت آموزش‌های الکترونیک و ساماندهی مدارس و کلاس‌ها به عنوان اولویت‌های تامین نیاز نیروی انسانی مشخص گردید.
 
"عباسعلی دانافر"  در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در روزهای پنجشنبه  نهم و جمعه دهم مردادماه ، بر لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی  تاکید کرد. 
همچنین در این جلسه مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با معرفی " مصطفی خلیلی  " به عنوان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان از وی به عنوان چهره مسلط و با تجربه و آشنا  با ورزش یاد کرد و با برشمردن رزومه کاری او  درعرصه ورزش دانش آموزی اظهار امیدواری کرد ، در این سنگر نیز منشأ اثر و خدمات ارزنده ای به فرهنگیان و دانش آموزان باشد .
" عباسعلی دانافر" همچنین با تشکر و قدردانی  از زحمات " عباس دهقان " معاون پیشین تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان که با  بیش از 35 سال خدمت صادقانه در پایان اسفند ماه 98 به افتخار بازنشستگی نائل آمده بود افزود : در دوران مدیریت ایشان ، اقدامات خوبی در توسعه و استاندارد سازی فضاهای ورزشی و نیروی انسانی مطابق با سند تحول بنیادین صورت گرفته که باید این مسیر ادامه پیدا کند و از تجربیات قبلی استفاده شود تا تربیت بدنی آموزش و پرورش استان پویا تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.
وی خواستار اجرای طرح هاو برنامه هایی در زمینه افزایش تحرک بدنی همکاران و دانش آموزان شد و گفت :یکی از مهمترین معضلات حوزه تربیت بدنی در  حال حاضر چالش سواد حرکتی دانش آموزان است که باید به جد دنبال شود.  
"مصطفی خلیلی" هم در این جلسه اظهار امیدواری کرد با همراهی و همدلی بتوانیم سرانه تحرک دانش آموزان و همکاران را بالا ببریم و همان طور که در ایام کرونا آموزش تعطیل شدنی نیست ،ورزش هم نباید تعطیل باشد.
گفتنی است در پایان مدیرکل آموزش و پرورش استان طی حکمی " مصطفی خلیلی " را به سمت معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان منصوب  نمود .
آدرس کوتاه :