آموزش و یادگیری سوادآموزی در بحران کرونا با رعایت دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی ادامه می یابد

آموزش و یادگیری سوادآموزی در بحران کرونا با رعایت دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی ادامه می یابد


معاون سوادآموزی استان در مراسم بزرگداشت روز جهانی سوادآموزی :
مراسم بزرگداشت روز جهانی سوادآموزی با حضور معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش استان و جمعی از کارکنان سوادآموزی استان و اعضاء گروه بهبود کیفیت سوادآموزی در سالن شهید پور محمدعلی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛معاون سوادآموزی استان در این مراسم با اشاره به نامگذاری 8 سپتامبر به روز جهانی سوادآموزی گفت: به میزبانی کشورمان کنگره جهانی پیکار با بیسوادی با حضور 86 کشور جهان در تاریخ 17 الی 22 شهریور مصادف با 8 الی 13 سپتامبر با شعار پیکار با بی سوادی برگزار شد و به دنبال آن در کنگره سالانه سازمان علمی فرهنگی ملل متحد  در تاریخ 27 مهرماه سال 1345 ایران در پیامی به 115 پادشاه و رئیس جمهور دنیا درخواست نمود بخشی از بودجه نظامی کشورها به جای هر پیکار دیگری به پیکار با بی سوادی اختصاص دهند که مورد استقبال قرار گرفت و به همین دلیل 8 سپتامبر برابر با 17 شهریور هر سال به این نام نامگذاری گردید.
 مرآت امین الرعایا افزود: سازمان یونسکو  با اعلام یک شعار برای هرسال، آموزش در جهان را به سمت آن شعار سوق می دهد که شعار امسال آن تحت عنوان آموزش و یادگیری سوادآموزی در بحران کووید 19 می باشد و  با این شعار خود می خواهد بگوید "آموزش تعطیل شدنی نیست"  و باید کشورها برای آموزش در شرایط ویروس کرونا چاره اندیشی کنند.
 
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: پس از انقلاب اسلامی هم اقدامات ارزنده ای در این زمینه صورت گرفته و باسوادی استان در گروه سنی هدف به بیش از 98 درصدرسیده است.
 وی با اشاره به  شرایط خاص کلاس ها در سال 1399 در بحران کرونا گفت : تدابیر بهداشتی و حفاظتی برای تشکیل کلاس های سوادآموزی اندیشیده شده است که ما وظیفه داریم با رعایت این پروتکل ها در راستای شعار جهانی سال گام برداریم.
 
گفتنی است در این مراسم از آموزش دهندگان ، و سوادآموزان برتر فعالیت های سوادآموزی سال 1398 اموزش و پرورش ناحیه یک تقدیر و تجلیل گردید.
آدرس کوتاه :