اقدامات اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در زمینه مدیریت بیماری کرونا در مدارس

رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان؛
رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان اقدامات اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در زمینه مدیریت بیماری کرونا در مدارس را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد، " سید احمد حسینی تبار " اظهار داشت : به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس و ابتلای دانش آموزان به این بیماری ضمن پیگیری تعطیلی مدارس پس از شیوع بیماری در کشور با همکاری و مشارکت مرکز بهداشت استان نسبت به آموزش مدیران ، مراقبین سلامت و نیروهای خدماتی مدارس جهت ضدعفونی و گندزدایی نمودن مدارس اقدام گردید که بر این اساس کلیه مدارس استان حداقل یکبار گندزدایی گردیده است.

وی افزود : جهت ایجاد وحدت رویه در آموزش پیشگیری از شیوع بیماری وکمک به مدیریت این بیماری درمدارس؛ بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره از ستاد کشوری و استانی تدوین و به مدارس ابلاغ گردیده است .

تهیه و تولید محتوای آموزشی (پوستر، بروشور، کلیپ و...) قابل انتشار در فضای مجازی  با رویکرد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه ویژه مراقبین سلامت و دانش آموزان و ابلاغ از طریق کانال و گروه های مجازی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش از جمله فعالیت های انجام شده توسط این اداره می باشد.

حسینی تبار گفت : از اقدامات موثر و کاراآمد دیگری که در زمینه ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری از شیوع بیماریها به ویژه ویروس کرونا انجام شده است فعال سازی کمپین" هر دانش آموز یک سفیر سلامت "می باشدکه همزمان با سایر استان ها با شعار: #نه به سفر       # نه به دیدو بازدید عید#در خانه می مانیم# به یاری خدا کرونا را شکست میدهیم عملیاتی گردیده است.

وی تصریح کرد : برنامه ریزی و هماهنگی جهت بهسازی و ارتقای تسهیلات بهداشتی مدارس (لوله کشی صابون مایع، روشویی و توالت و...) محروم ،شبانه روزی ، اتباع خارجی و مدارس دارای مشکل در این زمینه از اقدامات این اداره می باشد.

آدرس کوتاه :