نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بافق با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور


این جلسه با حضور معاون وزیر ، فرماندار بافق ، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ، معاون سوادآموزی استان ، مدیر آموزش و پرورش ، و سایر اعضا در محل سالن اجلاس آیت ا... حاج شیخ محمد تقی بافقی فرمانداری برگزار گردید .

"رنجبر" مدیر آموزش و پرورش ضمن عرض خیر مقدم ، اعیاد ماه ذی الحجه را تبریک گفت و در رابطه با برنامه های حوزه سوادآموزی شهرستان مطالبی را بیان کرد . وی کسب رتبه اول باسوادی ( سنین 10 تا 49 سال )بافق در استان را حاصل تلاشهای جمعی سایر اعضای شورا ، مربیان سوادآموزی و برنامه ریزی های مطلوب حوزه سوادآموزی در صف و ستاد دانست و از همه تلاشگران این عرصه تشکر کرد .

در ادامه فرماندار و رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بافق ضمن خوش آمد گویی به حاضرین بویژه معاون وزیر آموزش و پرورش ، در رابطه با مسائل و مشکلات شهرستان در امر سوادآموزی بویژه مهاجرت نیروهای غیر بومی به این شهرستان که اکثراً هم نیروی کارگری هستند توضیحاتی ارائه نمود . وی همچنین درخواست پیگیری استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی شهرستان و مساعدت بیشتر به آموزش و پرورش شهرستان در امر تجهیزات و ملزومات مورد نیاز را مطرح نمود .

پس از آن "امین الرعایا " معاون سوادآموزی استان در رابطه با وضعیت سوادآموزی استان بویژه شهرستان بافق توضیحاتی را ارائه نمود و از دست اندرکاران حوزه سوادآموزی شهرستان بافق بویژه فرماندار و رئیس شورای پشتیبانی تقدیر و تشکر کرد .

      در ادامه جلسه آقای دکتر" باقر زاده " معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور به ایراد سخن پرداخت . ایشان بر پیگیری باسواد کردن باقیمانده افراد بی سواد تاکید کرد و این موضوع را بسیار مهم دانست .

دکتر "باقرزاده " شاخص های قابل توجه باسوادی در جهان را بر شمرد و یکی از موارد مهم آنرا "اراده قاطع سیاسی دولت ها " دانست . وی شرط داشتن سلامت ، رفاه ، امنیت ، محیط زیست سالم و هر آنچه در بهبود زندگی لازم است را سرمایه گذاری مناسب در امر آموزش ذکر کرد.معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور بر استفاده از روشهای تکنیکی و فنی در امر آموزش بی سوادان تأکید کرد و جهت توسعه کیفی و کمّی امر سوادآموزی شهرستان بافق قول مساعد داد.

در ادامه جلسه تعدادی از اعضا به ایراد نقطه نظرات خود در زمینه سوادآموزی پرداختند .

در پایان توسط فرماندار بافق از تلاشهای کارشناس مسئول سوادآموزی شهرستان تقدیر شد.